אמתי קורן

אמיתי קורן

  • תחום פעילות:
    זכויות אזרח
  • קהל יעד:
    תושבי ישראל
  • ארגון:
    כל-זכות (לאתר)

אמתי משתמש בטכנולוגיה מקוונת מבוססת ויקי (Wiki) כדי לשפר את השקיפות והנגישות של מידע ציבורי על זכויות אזרח והטבות נלוות. דרך האתר שהקים, אמתי משנה את מערכות היחסים בין גופים שלטוניים, ארגוני חברה אזרחית ואזרחים, ומוודא שהארגונים והממשלה יתנו יחד מענה יעיל לצרכי הציבור. האתר של אמתי מאפשר גישה נוחה פשוטה ומקיפה למידע על זכויות והטבות, ומוודא שהללו יבואו לידי מימוש מיטבי על ידי אלה הזקוקים להם.

הרעיון החדש

אמתי הוא מייסד אתר כל זכות, שהוא מאגר המידע הראשון המבוסס על שיתוף מידע (ויקי) המאפשר גישה נוחה וידידותית למשתמש בתחום של זכויות אזרח וזכאויות להטבות בישראל.

אחרי 40 שנות עבודה בתחום המחשבים, באינפורמציית מידע ובהייטק, הגיע אמתי לתובנה לגבי בעיה יסודית בתחום מיצוי הזכויות והמידע על זכויות בציבור הישראלי: כמות עצומה של משאבים שהממשלה מייעדת לרווחה ולשירותים לטובת הציבור כלל לא מנוצלת על ידי האזרחים. אזרחים רבים חסרים את הידע המלא אודות הזכויות המגיעות להם, ועל כן לא מנסים לגבות ולקבל את מה ששייך להם לפי דין. מיליוני שקלים המיועדים לרווחת הציבור אינם מגיעים אל הציבור הזקוק להם מדי שנה. אמתי הבין שאפילו שינוי קטן לטובה ביכולת האזרחית להבין ולדעת מה הן הזכויות הללו יכול להביא לשינוי חברתי משמעותי. תוך מינוף טכנולוגיות של שיתוף (ויקי) ואיגום משאבים קהילתי – "Crowd Sourcing", אמתי יצר מכשיר המאפשר לאזרחים גישה נוחה לידע אודות זכויותיהם וההטבות הנלוות להן במגוון רחב של נושאים: מזכויות בעלי מוגבלויות, דרך זכויות משפחות חד הוריות, זכויות עובדים ועד זכויות אזרח הנוגעות לשימוש בכלי גינה רעשניים.

הרעיון שפיתח אמתי הוא מערכתי מכיוון שהוא יוצר שקיפות ואחידות בתחום המידע אודות הזכויות, ומחבר לראשונה בין עבודתם של משרדי ממשלה, ארגונים חברתיים וגופים ציבוריים. דרך "כל זכות" יכולים הגופים השונים לעבוד יחד על בנייתו של מסד ידע אחיד תוך שיתוף פעולה וללא חזרה מיותרת או כפילויות. בגלל אופיו המבוסס הויקי, אזרחים, ארגונים וגופים מוסדיים יכולים לתרום ולהרחיב באופן מתמיד את מסגרת המידע, ולעדכן באופן שוטף אודות שינויים או שיפורים במסגרת הזכויות או ההטבות המוענקות לזכאים. קול זכות מעודדת ומשפיעה על ארגונים וגופים לפעול בצורה אקטיבית להנגשת ידע והגברת השקיפות שלו, בצורה שתהיה פשוטה וברורה. האזרחים מוצאים באתר תשובות לשאלות אודות זכויות והטבות, וגם אינפורמציה יעילה על ארגונים וגופים היכולים לסייע להם בדרכים שונות.

עד היום, כל זכות הוא פלטפורמת הידע היחידה בעולם העוסקת בזכויות ומבוססת על טכנולוגיית ויקי. אתרים אחרים המספקים מידע על זכויות מוגבלים בדרך כלל לתחום התמחות אחד, מוגבלים על פי כמות המשאבים של הגופים המממנים אותם, או שהיכולת שלהם להגיש מידע מעודכן באופן שוטף מוגבלת. טכנולוגיית הויקי עוקפת את שלוש המגבלות האלה בעת ובעונה אחת: כל גוף או ארגון, לאחר בדיקה בסיסית של מהימנותו, יכול להוסיף מידע. ארגונים ספציפיים יוסיפו ויעדכנו מידע בתחומים בהם הם מתמחים. מסגרת הידע אינה מוגבלת מבחינת ההיקף שלה, כך שגופים חדשים יכולים להצטרך ולכתוב על מסגרת הזכויות בתחומים בהם הם עוסקים, וכך מתרחב מסד הנתונים כאשר עלות הפיתוח של האתר נשארות שוליות. כל זכות מתפתח והופך לגשר של מידע המחבר בין משרדי ממשלה, המגזר האזרחי והציבור, כאשר על הפרק עומדות כוונות להתרחב וללמד את המודל גם באירופה ובהודו.

בזכות עבודתם המסורה של אמתי וצוות "כל זכות," מליוני ישראלים חשופים יותר מאי פעם למידע אודות זכויות והטבות המגיעות להם, וארגוני חברה אזרחית יחד עם גופים ממשלתיים נהנים מחשיפה גבוהה באיכות מעולה לתכנים ולמהלכים אותם הם מעוניינים לקדם ולהפיץ.

הבעיה

בישראל, כמו במדינות רבות אחרות החברות ב-OECD, אחוז נכבד מהכספים המוקדשים לפי חוק לרווחת הציבור לא מנוצלים בסופו של דבר על ידי האזרחים. חוסר במידע לגבי הכספים וההטבות הללו וכיצד לגבות ולנצל אותם הוא סיבה מרכזית בגללה כושלים המאמצים לסייע לנזקקים. ממחקר שערך מכון טאוב בירושלים עלה כי ממוצע המיצוי והניצול של הטבות וכספים המיועדים ספציפית להיות ממומשים על ידי זכאים בישראל עומד על פחות מחמישים אחוז מהסכום מדי שנה, ממוצע מפתיע ומעציב, הקרוב לזה הקיים בשאר מדינות ה-OECD. הפער בין הזכות למיצויה גדול במיוחד בקרב אוכלוסיות מודרות – בהן ערבים, חרדים, עולים חדשים וקשישים.

בנוסף לבעיית המימוש הנמוך וחוסר הידע של האזרחים לגבי הזכויות המגיעות להם, ישנם ארגוני חברה אזרחית רבים העובדים עם קבוצות מטרה דומות, החסרים את הבמה המשותפת בה הם יכולים לשתף במידע אודות הישגים תחיקתיים וחברתיים או השירותים אותם הם יכולים להעניק. אתרי אינטרנט של ארגוני חברה אזרחית מתקשים לעמוד במאמץ הכספי והאנושי הכרוך בעדכון ואחזקה מתמשכת, והם מוגבלים לתחום העיסוק של הארגון שלא תמיד קהל היעד שלו מצדיק ומכלכל אתר עצמאי ופעיל. ארגונים רבים אינם מסוגלים לספק מידע אודות תחומים המשיקים לעבודתם אך אינם נכללים תחתיה במישרין. כך למשל ארגון חברתי המספק שירותים ומארגן הפעלות עבור ילדים אוטיסטים, לא ידע תמיד לספק את כל הפרטים אודות הטבות הביטוח הלאומי עבור ההורים במקום עבודתם. אמתי זיהה את הצורך ליצור מסד מידע חוצה תחומים בהם יכולים ארגונים שונים העוסקים בנושאים דומים להשלים מידע זה עבור זה, יחד עם רשויות השלטון וגופים אחרים שיש להם נגיעה לתחומים רחבים ככל שניתן. כך משתפים זה עם זה פעולה אזרחים, ארגונים ורשויות, ויוצרים תמונה שלמה ובהירה של מסגרת הזכויות, ההטבות והשירותים, כולם במקום אחד.

עבור אזרחים רבים, גישה למידע אודות זכויותיהם היתה תמיד מוגבלת בהיקפה, מאתגרת בנגישות אליה ומסובכת להבנה. בפנייה ישירה למוסדות השלטון מתקבל לעתים קרובות מידע בצורתו הגולמית: שפה משפטית מקצועית שאינה מאפשרת באמת מיצוי יעיל של זכויות. לא תמיד כל המידע מופיע, ומשרדים שונים בוחרים להציג בדרכים שונות את המידע הרלוונטי בו הם עוסקים, דבר המקשה עוד יותר על ההתמצאות והחיפוש. בדיקה בגוגל, או באחד ממנועי החיפוש האחרים, תניב בדרך כלל מבול של מידע ושמות של ארגונים שאינם כלל מלכ"רים אלא עסקים, וקשה לברור מתוך השפע את האינפורמציה היעילה ביותר. על מנת להגדיל את האחוז של ניצול ההטבות והקרנות המיועדים לטובת אזרחים זכאים קיים צורך חיוני להקטין את פערי המידע ולפשט את המסגרות המאפשרות את המיצוי שלהם. האינטרנט והטלפונים הניידים אינן מספיקים לבדם כדי לגשר על פערי המידע העצומים, והכמות האדירה של האינפורמציה אותה הם מציעים כרוכה בשאלות נוקבות לגבי אמינות ודיוק. האתגר המשמעותי ביותר שעמד בפני אמתי ושותפיו היה כיצד לסנתז ולבנות מסגרת אחד שתאגד בתוכה את כל המידע הנחוץ בצורה שתהיה קלה לעיכול עבור הצרכן, ולאחר מכן כיצד ליצור מסגרת אסטרטגית אשר תדע ללמד את האזרחים להשתמש במערכת כדי להשיג את אשר מגיע להם, ולהגביר את ניצול המשאבים.

האסטרטגיה

תוך שהוא עושה שימוש בנסיון הרב שלו בפיתוח מערכות מידע וטכנולוגיה ממוחשבת, תיכנות וניהול, אמתי מבטיח שמידע ברמה גבוהה ימצא את דרכו אל קהילה הולכת וגדלה של צרכנים רלוונטיים. תוך שימוש חכם בטכנולוגית ויקי, המערכת מאפשרת שילוב והצגה של מידע המביא לידי ביטוי את עבודתם ואת תחומי התמחותם של עשרות גופים וארגונים. רבים משיתופי הפעולה שיוצר האתר בין גופי שלטון, ארגונים ואזרחים מתרחשים בזכות כל זכות בפעם הראשונה. האתר מאפשר לארגונים המובילים בתחומיהם להציג את בסיס ידע הרחב שלהם בצורה שמוודאת את אמינות המידע. עבור צרכנים המחפשים אינפורמציה בנוגע לזכויות והטבות, אמינות מוחלטת של המידע היא לא פחות מחיונית.

בנוסף למידע שתורמים לאתר מומחים בתחומים ספציפיים, אמתי והצוות שלו עובדים עם ארגונים חברתיים, ארגוני סינגור, גופי רווחה, אנשי אקדמיה, יועצים משפטיים, גופי שלטון (חמישה משרדי ממשלה תרמו עד כה חומר לאתר) ורשויות חוק אחרות – כולם מספקים מידע עדכני ומדויק בתחומי עבודתם. גופים המעוניינים להוסיף מידע מקבלים זכויות כתיבה ועריכה באתר, יחד עם מספר כלים פשוטים שצוות האתר פיתח להעלאת אינפורמציה. דרך גיוס מומחים בתחומם לכתיבת ערכים הצליח האתר לצמוח מהר ולגעת במספר גדול של תחומים. כעת, לאחר שהפך לכלי משמעותי, קבוצות וארגונים חדשים פונים מדי יום לאמתי כדי להוסיף לאתר את תרומתם שלהם. קבוצה של עורכים, חלקם בתשלום והשאר מתנדבים, עוברים על כל המידע החדש שמוזן כדי לוודא שהוא עומד באמות המידה הקפדניות של האתר: על כל ערך להיות מדויק אך גם פשוט מאוד להבנה. "כל זכות" מחוייב להיות נייטרלי וא-פוליטי, והוא מציג עובדות אודות זכויות בלבד, הכתובות בבהירות ובפשטות, ללא ביקורת ותוך שאיפה להפחית אי הבנות עד כמה שניתן. הניטרליות והגישה העובדתית והפשוטה מאפשרות לשחקנים שונים לשתף פעולה ביצירת המסד גם אם מחוץ לתחומי האתר הם נמצאים בעימות או סכסוך מתמשך – כך למשל בין משרדי ממשלה וקבוצות סנגור המבקרות אותם בחומרה על בסיס קבוע.

במקביל לבניית האתר ויצירת מסגרות ושיתופי פעולה שיביאו להוספה של חומר ומידע, הצוות של אמתי מחוייב גם להטמעה רחבה של השימוש באתר בקהילות שונות להן הוא יכול להועיל. היות שהשימוש באינטרנט עדיין איננו אינטואיטיבי וזמין עבור כל תושבי המדינה, וישנם פערים טכנולוגיים ניכרים בין קבוצות אוכלוסייה שונות, חלק מ"משתמשי הקצה" הזקוקים לאתר עלולים להתקל בקשיים בניסיון להשיג את המידע הדרוש להם. הצוות של אמתי מנסה לפתור את האתגר הזה דרך הכשרה מסיבית של אנשי טיפול ורווחה בקהילה אותם הם מלמדים כיצד להוציא מהאתר את המקסימום לטובת לקוחותיהם. במסגרת האימון והלימוד, החשובים גם כדי להרחיב את תפוצת האתר באופן כללי, לומדים אנשי טיפול הנושאים בתפקידים שונים כיצד לעבוד ביעילות ובצורה נוחה עם הכלים והמידע הנמצאים באתר. כך למשל הפך השימוש באתר כל זכות לחלק אינטגרלי בתוכניות הלימודים בבתי הספר לעבודה סוציאלית ברחבי הארץ. הצוות של אמתי מכשיר טלפנים ומוקדנים שעובדים בעיריות ובמרכזי השירות שלהן, ומנסה להגיע לכל בעל משרה המוסר מידע לאזרחים כחלק מהגדרת התפקיד שלו. תכנית רחבת היקף להכשרת כל העובדים הסוציאליים העובדים בלשכות הרווחה השונות ברחבי הארץ תצא לפועל בשנה הקרובה, הודות לתרומה ספציפית שהתקבלה לטובת הנושא.

ללא האתר, יכולתו של הנזקק ליהנות מההטבות החוקיות ולממש את כל זכויותיו תלויה בזמן העומד לרשות פקיד הסעד ובמוטיבציה שלו. בזכות האתר, חשיפת המידע הופכת למהירה ויעילה לאין שיעור. האתר מבטיח מימוש גבוה מאי פעם של זכויות והטבות המוצעות על ידי משרדי ממשלה וארגונים.

אך זהו לא סוף הסיפור. חזונו של אמתי הוא ליצור שינוי משמעותי בקביעת המדיניות הנוגעת להפצת מידע אודות זכויות והטבות. הוא מקווה להטמיע את המערכת המקוונת ככלי העבודה המרכזי של מסגרת ממשלתית מיוחדת שתהיה אמונה על הפצת המידע הזה. פריצת דרך בכיוון הזה הושגה בשנה שעברה, כאשר נחתם הסכם משמעותי לשיתוף פעולה בין כל הגורמים, הממשלתיים והאזרחיים, המסייעים לניצולי שואה. ועדה מיוחדת שמינתה הממשלה קבעה כי "כל זכות" יהיה המסד עליו יעבדו כולם תוך שיתוף פעולה כדי להפיץ מידע ולאפשר לאנשים הללו גישה מהירה ונוחה לזכויותיהם.

במהלך שלוש השנים האחרונות הפך "כל זכות" לאחד ממקורות המידע החשובים ביותר בישראל בכל הנוגע לזכויות. הוא שינה דרמטית את הגישה וההתייחסות לשקיפות והצגת מידע בתחום כשהוא יוצר שיתופי פעולה חדשים ומרתקים בין המגזר השלישי לרשויות השלטון, ובינתיים לכד גם את עיניהם של אנשי זכויות ומידע מחוץ לישראל. "כל זכות" שייסד אמתי הופך להיות פתרון יעיל ומשמעותי המלמד משרדי ממשלה ואנשי טיפול ורווחה כיצד לשפר את עבודתם ואת תפקודם כנותני שירות, וכיצד לסייע טוב יותר למספר גדול מאי פעם של נצרכים.

השלב הבא בצמיחתו של כל זכות יהיה התרחבותו בעולם. קבוצת מדעני מדינה מהודו, יחד עם כמה ארגונים אירופים, כבר הביעו עניין ביישום המערכת והתאמתה למדינותיהם. אמתי מזהה פוטנציאל גדול להפצת הרעיון ומגעים עם גורמים רלוונטיים כבר נוצרו.

האדם

אמתי נולד וגדל בירושלים. מגיל צעיר מאוד היה מורגל בעבודה קשה, כאשר את חופשות הקיץ שלו מהלימודים בילה בעבודה בבניין ובחשמל. העבודה בקיץ לימדה אותו רבות על התמודדות עם אתגרים, הן פיזיים והן מנטאליים, ואפשרה לו לפגוש אנשים מרקעים שונים.

לאחר סיום לימודיו דחה אמתי את שירותו הצבאי ויצא לשנת שירות במצפה רמון. במסגרת השנה שם עבד בעיקר בחינוך והוראה עם עולים חדשים ומשפחות מעוטות יכולת. הנטייה לסייע ולתקן עוולות היתה טבועה בו תמיד – הוא קורא לזה "סינדרום הקיטבג": כאשר המפקד שואל אם יש כמה מתנדבים לפריקת קיטבגים מהמשאית, תמיד נדמה לו שהוא מתכוון אליו. כאשר יש צורך לסייע, אמתי מרגיש שהוא אמור לעשות זאת.

לאחר שירותו הצבאי נרשם אמתי לאוניברסיטה העברית ולמד מתמטיקה ומחשבים. הנסיון אותו צבר בנעוריו בעבודות חשמל ובנייה סייעו לו להתפרנס גם כסטודנט. כחשמלאי ולאחר מכן מנהל צוות חשמלאים היה אמתי מבוניו של מפעל אינטל הראשון בירושלים. לאחר נישואיו עבר עם רעייתו למעלות, והחל לעבוד כמדפיס באחת מחברות המחשבים הראשונות שנפתחו בארץ. בנסיון לשפר את יעילות העבודה שלו, אמתי החל לתכנת ולכתוב תוכניות בזמנו הפנוי. המנהל של אמתי גילה את התוכניות הללו, ותוך שישה חודשים קידם אותו לתפקיד מתכנת. ניסיונו כמדפיס – כמשתמש קצה של תוכנה – לימד אותו שיעור משמעותי אותו יישא הלאה במהלך הקריירה שלו וגם אל "כל זכות": יש תמיד לזכור מה הם הצרכים והיכולות האמיתיים של משתמשי הקצה, ולהעדיף אותם על פני נוחותו של המתכנת.

לימודיה הגבוהים של רעייתו ושאיפתם המשותפת לראות עולם הביאו את משפחתו של אמתי לבוסטון, בה גרו שנתיים. שם פגש אמתי לראשונה את האפשרויות הבלתי מוגבלות בתחום היזמות והפיתוח בכל הנוגע למחשבים. לאחר שובם ארצה קיבל אמתי הצעה מחברת ASTEA, איתה היה בקשר בבוסטון: החברה ביקשה ממנו שיקים עבורה מרכז פיתוח בישראל. בשנת 1991 היה המרכז שהקים אמתי אחד הראשונים מסוגו בישראל. תוך שש שנים גדל המרכז והעסיק יותר מחמישים עובדים והצליח לעמוד בזכות עצמו. אז הרגיש אמתי בשל לעזוב אותו, והקים חברה משלו. עם כמה עובדים וחברים שגייס הקים אמתי את חברת תפנסופט בשנת 1997. החברה קצרה מספר הצלחות גדולות ונמכרה תשע שנים מאוחר יותר.

מכירת תפנסופט השאירה את אמתי עם זמן פנוי ומידת מה של אמצעים, והוא חש כי הגיע הזמן לרתום את כישוריו הרבים, יכולתו היזמית וכישורי הניהול שלו לטובת הכלל. בעודו משתעשע ברעיון להקים מערכת מידע חינוכית מבוססת ויקי עבור בתי ספר, פגישה בשנת 2008 בפסטיבל הויקי בתל אביב עם חבר שהפך לשותף נתנה לו כיוון ורעיון שונה אבל דומה: מערכת מבוססת ויקי שתספק מידע אמין ופשוט על זכויות והטבות. כמו הקריאה של המפקד המבקשת סיוע בהורדת הקיטבגים מהמשאית, אמתי שוב הרגיש שהוא זה שאמור לעשות זאת. ארבע שנים מאוחר יותר, אתר כל זכות אותו הקים הוא המסגרת המובילה והמרכזית בישראל המספקת מידע על זכויות, והמודל שלה מתחיל להדהד בעולם.