התנדבות באשוקה

תודה לכם על העניין בהתנדבות באשוקה. כמתנדבים באשוקה, תהפכו לחלק חיוני בתנועה הדינמית והגדלה המייצרת שינוי מערכתי סביב העולם.

ארגון אשוקה מאמין כי בעולם בו "כל אחד הוא מוביל שינוי", הפתרונות החדשים והמוצלחים לאתגרים הקשים ביותר של העולם יקבלו חיזוק משמעותי דרך מאמצים של אנשים כמוכם.

קיימים כמה אפיקים של התנדבות האפשריים בארגון אשוקה, ואפשר להתנדב גם אצלנו בארץ וגם בעולם:

התנדבות במשרדי אשוקה העולמיים
עזרו לפעילותם של משרדי אשוקה העולמיים בארלינגטון, וירג'יניה, ולקהילת אשוקה המונה מעל 2500 עמיתים מסביב לעולם! יש צורך תמידי במתנדבים, גם בשטח וגם ווירטואלית. מתנדבים יכולים לסייע במחקר ובכתיבה באינטרנט, בהפקת אירועים מיוחדים, תרגומים, או בעריכת מחקרים ממוקדים על עבודתם של העמיתים. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר העולמי

ארחו עמית מאשוקה או חבר צוות
זוהי דרך נפלאה ללמוד ממקור ראשון על עבודתם המעניינת של העמיתים ולספק להם סביבה ביתית תומכת ונוחה כשהם רחוקים מביתם. אם אתם גרים במיקום מרכזי או מעניין, והייתם מעוניינים לארח עמית או חבר צוות שלנו, נשמח לשמוע מכם. עמיתי אשוקה מטיילים ומסתובבים בארץ ובעולם בחיפוש אחר תמיכה בעבודתם או לרגל השתתפות בכנסים. קבלת פנים ביתית יכולה לעשות את ההבדל בחוויה ובזכרונות איתם יחזרו לארצותיהם. האירוח נמשך בדרך כלל בין שני לילות לחמישה. אם הייתם רוצים לקחת חלק באירוח כזה אנא כתבו ל-dbareket@ashoka.org

התנדבות עם המשרדים האזוריים של אשוקה

עמיתת אשוקה מארה"ב קריסטין היידן שולחת בני נוער מרקע סוציו אקונומי נמוך למשלחות מסביב לעולםלאשוקה משרדים בכל אזור בעולם. מתנדבים יכולים לסייע במשרדים עצמם או לעמיתי אשוקה במגוון משימות הכוללות תמיכה תוכנית בתחום מוגדר, הכשרה, תרגומים, פיתוח תכנים שיווקים, כתיבת תוכניות עסקיות, עיצוב דפי אינטרנט, ייעוץ וגיוס משאבים. הרבה מהמשימות אלה תוכלו לעשות בכלל בלי לצאת מהבית!
אם תבחרו לנסוע בעולם כמתנדבים, עליכם להיות מוכנים לכסות את הוצאות המחייה והנסיעות, ולבוא מוכנים לקראת תנאים שעלולים להיות לעתים מאוד לא פשוטים בסביבה לא מוכרת. אנו ממליצים לוודא ולתאם את כל הציפיות וההכנות הדרושות לפני הההצטרפות דרך Volunteer Checklist.
אנא שימו לב שאשוקה איננו ארגון השמה למתנדבים, ואינו יכול לארגן או לפקח על נסיעתכם. עם זאת, אנחנו שמחים להיות אלה שיבצעו את החיבורים לאנשים והמקומות שירוויחו במידה הרבה ביותר מכישוריכם ותחומי העניין שלכם.

תרגום בהתנדבות דרך האינטרט
אשוקה ועמיתי אשוקה זקוקים תמיד למתנדבים רב לשוניים שיוכלו לתרגם מסמכים, מאמרים, עיתונים, סקרים, פלאיירים, דוחות והצעות.
אם תרצו להצטרף למשפחת ה"מתרגמים לפי דרישה" שלנו, פנו (באנגלית) אל volunteers@ashoka.org ובשורת הנושא כתבו "Translation". אנא כתבו: שם, כתובת, כתובת דוא"ל, שפות שאתם יכולים לתרגם מהן ואליהן, רמת שליטתכם באותן שפות, שפת האם, זמינותכם, וכישורים רלוונטיים.
אם הצטרפתם למשפחת המתרגמים לפי דרישה, ניצור עמכם קשר כאשר יתעורר הצורך. בינתיים, אם תרצו להיות פעילים כבר עכשיו, בדקו את הבקשות לתרגום שמפורסמות בעמוד המתנדבים.
אשוקה מברכת תרגומים בכל שפה! כרגע יש לנו צורך דחוף במתרגמים מאנגלית לספרדית: לפרטים בקרו באתר העולמי

אפשרויות התנדבות עם עמיתי אשוקה בעולם
אנו מציעים התנסות ביזמות חברתית יוצאת דופן על ידי שיתוף פעולה עם יזמים דינאמיים, מרתקים ומעוררי השראה שנמצאים בחזית השינוי החברתי. לאשוקה יותר מ-2,500 עמיתים מסביב לעולם, התנדבות איתם, לצידם בשטח או בסיוע מקוון יכולה להיות חוויה משנת חיים.

אפשרויות ההתנדבות הנוכחיות מתפרסמות באתר העולמי על פי האזור: אם אתם נוסעים למדינה בה לא התפרסמו אפשרויות, אנא צרו קשר עם המשרד  volunteers@ashoka.org ובשורת הנושא כתבו "Traveling". כדי שיוכל לחזור אליכם עם פרטי עמית שעבודתו תואמת את הכישורים אותם אתם מציעים. חשוב לציין, שלא כל העמיתים יכולים לארח בעבודתם מתנדבים, שבאזורי פעולה רבים התשתיות בסיסיות מאוד וחלק מהמקומות סובלים מאי יציבות שלטונית.
אנו ממליצים שכל המתנדבים שמטיילים ישימו לב לעניינים הנוגעים לבטחון ובטיחות במקומות אליהם הם נוסעים, וכן יהיו ערים לדרישות ויזה. בנוסף, אנו מבקשים לקרוא ולהכיר את טופס Volunteer Checklist  כדי להכיר את הדרישות והתכנית טרם ההתחייבות. המתנדבים יהיו אחראיים לכל הוצאות הנסיעה, כולל המחייה, למרות שלפעמים יועלו בפניהם הצעות להשתתפות או אירוח.
אנא שימו לב שאשוקה איננו ארגון השמה למתנדבים ואינו יכול לארגן או לפקח על נסיעתכם. כמו כן, איננו אחראיים לתקלות או בעיות אישיות בהן תיתקלו במהלך ההתנסות.


עוד שאלות לגבי התנדבות? צרו קשר (באנגלית) עם המשרד העולמי דרך volunteers@ashoka.org או אלינו ל dbareket@ashoka.org

Visit the Ashoka Global website to find out more about volunteering opportunites around the world.